Aalborg-Nørresundby Antenneforening

 

Repræsentantskab

AN-TVs øverste myndighed er repræsentantskabet, der bliver valgt med hele vores forsyningsområde som valgområde.

 

Medlemmerne af repræsentantskabet fordeler sig på fire valggrupper:

Repræsentantskabets 57 medlemmer bliver valgt til en periode på fire år. Hvis du vil vælges til repræsentantskabet, skal du have bopæl i Aalborg kommune, og bortset fra de repræsentanter, der er udpeget af byrådet, er det et krav, at du er medlem af AN-TV.

 

Næste valg til repræsentantskab finder sted i slutningen af 2021. Valggruppe 2 vælges efter en særlig valgforordning. Se under vedtægter.

Valggrupperne 3 og 4 sammensættes ved et direkte valg, som alle medlemmer har adgang til, når de tilhører den pågældende valggruppe.

Der indkaldes via dagspressen, hjemmeside og informationskanal.

 

AN-TV's repræsentantskab består af disse 57 medlemmer:

Valggruppe 1

(Udpeget af byrådet)

 

Helle Frederiksen

hf-byraad@aalborg.dk

9400 Nørresundby
Jakob K. Svendsen

jks@stofanet.dk

9400 Nørresundby

 

Valggruppe 2

(Almennyttige boligselskaber/-foreninger) 

 

Birthe Juul Pedersen

bogs@stofanet.dk

9000 Aalborg
Bo Rørmand

bo.roermand@mail.dk

9400 Nørresundby
Bruno Andersson

monabruno@stofanet.dk

9210 Aalborg SØ
Elin Torp Jensen

9016ej@abhim.dk

9000 Aalborg
Hans Jørgen Jensen

hajje@stofanet.dk

9210 Aalborg SØ
Henrik T. Nielsen

htn@stofanet.dk

9400 Nørresundby
Henrik Yde

h_yde@stofanet.dk

9000 Aalborg
Ib Fruensgaard

if@abhim.dk

9000 Aalborg
Kenneth Høfler

k.hoefler@stofanet.dk

9000 Aalborg
Kirsten Gregersen

kiden@sol.dk

9000 Aalborg
Laila Thomsen

lailathomsen@stofanet.dk

9000 Aalborg
Lars C. Larsen

defreya@stofanet.dk

9400 Nørresundby
Leo Røjkjær

leo.r@stofanet.dk

9000 Aalborg
Ole Davidsen

ole.davidsen@stofanet.dk

9200 Aalborg SV
Pia Hornbæk

bestyrelse3@vivabolig.dk

9000 Aalborg
Poul Jacobsen

pjacob@stofanet.dk

9382 Tylstrup
Preben Uldahl

apu@stofanet.dk

9400 Nørresundby
Simon Espersen

9000se@abhim.dk

9000 Aalborg

 

Valggruppe 3

(Andelsbolig-/ejerforeninger og udlejningsejendomme)

  

Allan Johansen

gretal@stofanet.dk

9000 Aalborg

Brian Rubæk

Br6@stofanet.dk

9000 Aalborg

Chrenn Bjerg

chrenn@stofanet.dk

9000 Aalborg

Christian Nissen

cnissen@stofanet.dk

9000 Aalborg

Dan Witt Larsen

dan@holmwitt.dk

9400 Nørresundby

Erling Schmidt

erling@akse.dk

9000 Aalborg

Grethe Damtoft Nielsen

Gdn21@stofanet.dk

9000 Aalborg

Inger-Marie Kjærager Nielsen

imkn@stofanet.dk

9000 Aalborg

Jan Dahl Larsen

Pharmacy@stofanet.dk

9000 Aalborg

Jens-Henrik Jensen

Jh.j@stofanet.dk

9000 Aalborg

Jens Jørgen Jensen

Hr.jjjensen@gmail.com

9000 Aalborg

John Hjelm

hjelm@stofanet.dk

9400 Nørresundby

Jonas Thomsen

jonas.w.thomsen@gmail.com

9400 Nørresundby

Knud Aksel Rank

akselrank@live.dk

9280 Storvorde

Knud E. Jensen

Knudjnsn6@gmail.com

9000 Aalborg

Leif Eltved

leif@eltved.net

9000 Aalborg

Per Wimmelmann

pwi@stofanet.dk

9310 Vodskov

Peter Thomsen

Peter@thomsen.mail.dk

9400 Nørresundby

Poul Bent Nielsen

tyily@stofanet.dk

9400 Nørresundby

Steen Petersson

Steenpetersson13@gmail.com

9000 Aalborg

Søren Meier Jensen

sorenmeier@hotmail.com

9400 Nørresundby

Valggruppe 4

(De øvrige medlemmer)

 

Anne Julie Viholm

annejulieviholm@hotmail.com

9000 Aalborg
Anemarie Hedehus

ane_soegaard@hotmail.com

9400 Nørresundby
Bendy Duncker

duncker@stofanet.dk

9400 Nørresundby
Birthe Reese Christensen

brc@stofanet.dk

9000 Aalborg
Bo Ærenlund Nielsen

bo.nielsen@stofanet.dk

9210 Aalborg SØ
Christian Walter

christianwalter@stofanet.dk

9000 Aalborg
Hans Henrik Kjærager Nielsen

magsvej@hotmail.com

9000 Aalborg
Henrik Viholm

h.viholm@stofanet.dk

9000 Aalborg
Jacob Davidsen

Davidsen.jacob@gmail.com

9400 Nørresundby
Jacob Stisen

jacob@sallingweb.dk

9310 Vodskov
Jette Ulf Nielsen

julf1@stofanet.dk

9000 Aalborg
Kent Ramlow Sørensen

kent_ramlow@stofanet.dk

9210 Aalborg SØ
Michael Opstrup

michael@playful.dk

9400 Nørresundby
Per Neumann

henneke@stofanet.dk

9000 Aalborg
Thorbjørn Christensen

christensen.t@stofanet.dk

9280 Storvorde
Vagn Thomsen

vagn.thomsen@stofanet.dk

9400 Nørresundby