Du er her: Forside TVaalborg Programoversigt Næste uges TV

Næste uges TV

Programoversigt

Uge 48

 

MANDAG - 26. november 2018

09:30 - Opslagstavlen
10:00 - Aalborg i gamle dage (#1) - Afsløring af Christian IX statuen
10:10 - Aalborg og Jazz'en (1)
10:55 - Filmtozzen - Udlejnings VHS og Poul Nyrup
11:35 - Gader i Aalborg - Jomfru Ane Gade
11:55 - 12 årstidssalmer for kor
12:45 - Naturvejlederen - Østre Anlæg
13:00 - Hals Revyen 2017
14:10 - Gavlmalerier i Aalborg
14:25 - Pause
14:30 - Opslagstavlen
15:00 - Station 10 (A)
15:30 - Station 10 (B)
16:00 - Byrådsmøde (direkte)
18:00 - Pause
19:00 - Opslagstavlen
19:30 - Aalborg i gamle dage (#2) - Rundskuedagen 1916
19:45 - Rejsedagbog fra Mexico
20:15 - Europaparlamentsvalget 2019 - Philip Tarning Andersen (Radikale Venstre)
20:35 - Filmtozzen - Deep Red (1)
21:10 - Gader i Aalborg - Maren Turis Gade
21:30 - Tall Ships Races 2015
22:35 - Flyvetur over Godthåb og Svenstrup
22:50 - Krydstogtskiber Magellan i Aalborg
23:35 - Opslagstavlen

-----------------------------------------------------------------------

TIRSDAG - 27. november 2018

09:30 - Opslagstavlen
10:00 - Byrådsmøde (G)
12:00 - Pause
14:30 - Opslagstavlen
15:00 - Station 10 (A)
15:30 - Station 10 (B)
16:00 - SIFA TV Bingo (direkte)
17:00 - AKTV
18:05 - Aalborg i gamle dage (#3) - Rebildfesten 1928
18:20 - Folkekirkens Ungdomskor - 50 år
18:55 - Pause
19:00 - Opslagstavlen
19:30 - Aalborg i gamle dage (#4) - Rebildfesten 1934 - 25 års jubilæum
20:00 - Gader i Aalborg - Skipper Clement Gade
20:35 - Europaparlamentsvalget 2019 - Jan Kristoffersen (Alternativet)
21:00 - Filmtozzen - Deep Red (2)
21:30 - Gader i Aalborg - Niels Ebbesens Gade
21:50 - Skalborg Kirkes Kor - 50 års jubilæumskoncert
22:40 - Danish Air Show 2018
23:15 - Flyvetur over Godthåb og Svenstrup
23:35 - Opslagstavlen

-----------------------------------------------------------------------

ONSDAG - 28. november 2018

09:30 - Opslagstavlen
10:00 - Aalborg og Jazz'en (2)
10:55 - Gader i Aalborg - Toldstrupgade
11:15 - Skalborg Kirkes Kor - 50 års jubilæumskoncert
12:05 - Tall Ships Races 2015
13:10 - Himmerland Rundt (#6) - Roser og stenalder
14:10 -
14:10 - Pause
14:30 - Opslagstavlen
15:00 - Aalborg i gamle dage (#5) - Nordjysk udstilling 1933
15:40 - Gader i Aalborg - Willemoesgade
16:00 - Naturvejlederen - Østre Anlæg
16:15 - Hals Revyen 2017
17:25 - Krydstogtskiber Magellan i Aalborg
18:10 - Folkekirkens Ungdomskor - 50 år
18:45 - Pause
19:00 - Opslagstavlen
19:30 - Station 10 (A)
20:00 - SIFA TV Bingo (direkte)
21:00 - Station 10 (B)
21:30 - AKTV
22:35 - Rejsedagbog fra Mexico
23:05 - Filmtozzen - Udlejnings VHS og Poul Nyrup
23:45 - Gader i Aalborg - Sankelmarkgade
23:55 - Flyvetur over Godthåb og Svenstrup
00:15 - Opslagstavlen

-----------------------------------------------------------------------

TORSDAG - 29. november 2018

09:30 - Opslagstavlen
10:00 - Byrådsmøde (G)
12:00 - Pause
14:30 - Opslagstavlen
15:00 - Station 10 (A)
15:30 - Station 10 (B)
16:00 - SIFA TV Bingo (direkte)
17:00 - AKTV
18:05 - Aalborg i gamle dage (#6) - Idrætsugens optog 1936
18:15 - Gader i Aalborg - Jomfru Ane Gade
18:35 - Naturvejlederen - Østre Anlæg
18:55 - Pause
19:00 - Opslagstavlen
19:30 - Aalborg i gamle dage (#7) - Aalborg Lufthavn i 1930'erne
19:45 - Europaparlamentsvalget 2019 - Søren Gade (Venstre)
20:05 - Filmtozzen - Deep Red (1)
20:40 - 12 årstidssalmer for kor
21:25 - Gader i Aalborg - Maren Turis Gade
21:45 - Skalborg Kirkes Kor - 50 års jubilæumskoncert
22:35 - Danish Air Show 2018
23:10 - Flyvetur over Godthåb og Svenstrup
23:25 - Opslagstavlen

-----------------------------------------------------------------------

FREDAG - 30. november 2018

09:30 - Opslagstavlen
10:00 - Aalborg i gamle dage (#8) - Udvidelsen af Limfjordsbroen 1960
10:50 - Aalborg og Jazz'en (3)
11:40 - Filmtozzen - Udlejnings VHS og Poul Nyrup
12:20 - Gader i Aalborg - Skipper Clement Gade
13:00 - Danish Air Show 2018
13:35 - Flyvetur over Godthåb og Svenstrup
13:50 - Rejsedagbog fra Mexico
14:20 - Pause
14:30 - Opslagstavlen
15:00 - Station 10 (A)
15:30 - Station 10 (B)
16:00 - SIFA TV Bingo (direkte)
17:00 - AKTV
18:05 - Skalborg Kirkes Kor - 50 års jubilæumskoncert
18:50 - Pause
19:00 - Opslagstavlen
19:30 - Aalborg i gamle dage (#9) - Opførelsen af Aalborghallen
20:05 - Europaparlamentsvalget 2019 - Morten Klessen (Socialdemokratiet)
20:25 - Filmtozzen - Deep Red (2)
20:55 - Gader i Aalborg - Niels Ebbesens Gade
21:20 - Tall Ships Races 2015
22:20 - Naturvejlederen - Østre Anlæg
22:40 - Hals Revyen 2017
23:50 - Opslagstavlen

-----------------------------------------------------------------------

TV Aalborg ophører med at sende lokal tv.
Vi takker alle for samarbejdet om den lokale tv station.